Posiadamy system zarządzania jakością ISO 9001:2008
oraz system zarządzania jakością w spawalnictwie ISO 3834-2
Gięcie - Usługi - Spawstal

Usługi

Gięcie blach

W ofercie przedsiębiorstwa SPAWSTAL gięcie blach jest jedną z kluczowych usług. Proces obróbki w tym przypadku polega na trwałym odkształceniu pod wpływem momentu zginającego, bez naruszenia spójności blachy. Usługę tę wykonujemy kierując się ściśle specyfikacją Klienta. Maszyny, którymi się posługujemy pozwalają na wykonywanie gięcia zarówno pod kolejne obróbki blacharskie, jak i dla przemysłu ciężkiego.

W zależności od zastosowanej maszyny, wyróżnia się różne typy gięcia blach: na prasach, za pomocą walców oraz poprzez przeciąganie. Proces ten podzielony jest w każdym przypadku na trzy fazy: gięcie sprężyste, plastyczne i dotłaczanie. Dla najbardziej precyzyjnego efektu końcowego podczas obróbki wykonuje się zwijanie, wyginanie, profilowanie, skręcanie, prostowanie itp.

W przedsiębiorstwie SPAWSTAL do dyspozycji pozostają trzy nowocześnie wyposażone prasy krawędziowe o następujących parametrach:

  • DURMA E1240, o szerokości gięcia do 1250 mm i nacisku 40 ton.
  • ERMAKSAN CNC HAP, o szerokości gięcia 3000 mm i nacisku 200 ton.
  • DURMA AD-S 40320, o szerokości gięcia 4000 mm i nacisku 320 ton.

To najwyższej klasy, zaawansowane technologicznie maszyny, które pozwalają nam jak najpełniej realizować potrzeby naszych Klientów. Gwarantują one wysoką precyzję oraz powtarzalność w technice gięcia blach w krótkim czasie. Duże znaczenie w realizacji naszych usług na satysfakcjonującym poziomie ma również szerokie doświadczenie naszych pracowników.

 

 

Gięcie profili

W naszej ofercie ponadto znajduje się precyzyjne gięcie profili na zwijarkach hydraulicznych sterowanych numerycznie – profile zamknięte do 80x80x3,5 mm.

Profile (zwane również kształtownikami) stalowe zamknięte mają szerokie zastosowanie, między innymi w branży budowlanej. Często wykorzystuje się je do produkcji na przykład słupków ogrodzeniowych. Kształtowniki stalowe wyróżniają się wysoką wytrzymałością na czynniki atmosferyczne, dzięki czemu mogą służyć jako elementy ogrodzeniowe przez długie lata. Można też wykonywać profile o innych parametrach, na zamówienie Klienta, do zastosowania wewnątrz konstrukcji budynku.DURMA E1240

DURMA E1240

 

ERMAKSAN CNC HAP

ERMAKSAN CNC HAP

 

DURMA AD-S 40320

DURMA AD-S 40320

Usługi